Webovku konference najdete tady :-)!

Tak je to fakt tady. Představení projektu, na kterém jsme s Jirkou makali už od podzimu. Někdy kolem Vánoc jsem propadla zoufalství a řekla, že na to prostě prdim, že to nedám, že radši zůstanu ve svém smrádku a teploučku. No a on mi to nedovolil. Řekl mi, ať jsem jako buldok, ať se neohlížím na to coby kdyby a prostě to dodělám.
Tak jsem utřela slzu, na plochu obrazovky nahodila super buldoka a šla do toho.
A teď bych vám o něm ráda řekla něco víc, kde se vzal ten nápad, jak jsem si to vysnila a na co se můžete těšit. Teda vlastně o ní – je to totiž Pejskárium konference. Tak jdeme na to!

Instagram Pejskárium krásně frčí už více než rok a hodněkrát vás tam zaujaly nějaké moje tipy na knížky, události, věci které používám, tréninkové postupy apod. Postupem času se vybudovala fakt pěkná komunita lidí, která teda zatím nesahá k číslům obřích influencerů a bloggerů, ale je jednoduše moc fajn. Potkala jsem pár z vás i osobně a říkala jsem si – já chci víc! Poznat víc těch fajn lidí, co na mě koukaj, ukázat jim, co mě inspiruje, jak se dá na různé věci nahlížet a prostě se s vámi potkat face to face.

V dnešní době už existuje spoustu akcí pro pejskaře a řada z nich je super. Většinou jsou to ale buď přímo výcvikové akce nebo semináře zaměřené na jedno téma, nebo psí dny, kde je to spíš o zábavě, nákupech a ukázkách různých sportů apod. A taky se většinou konají během sezóny. Když jde o můj osobní rozvoj, moc mě baví chodit na akce, kde má člověk v jednom dni pod jednou střechou víc inspirativních lidí, které si může poslechnout, rozšířit si obzory a poznat se s novými lidmi. Různé semináře, workshopy a networkingy prostě miluju a chodím na ně klidně i sama. No a v psím světě jsem žádnou takovouhle podobnou akci nenašla a tak mi vklouzla do mysli myšlenka vytvořit ji prostě sama – na základě svých hodnot směrem k psovi, věcí, které myslím že jsou důležité a myšlenek, které by měli zaznít každému z nás. Jestli mě totiž na sociálních sítích něco opravdu baví, je to ta nekonečná inspirace. Řekla jsem si tedy, že vytvořím den, ve kterém budete moct vyslechnout přednášky na různá témata, s lidmi, kteří tomu opravdu rozumí a jsou mi nějakým způsobem blízcí, proložím to workshopy, kde se člověk od poslouchání trochu odreaguje, naučí se něco vytvořit rukama a pak si to i odnese a bude se moc potkat s podobně “postiženými” lidmi. Kdybych totiž měla říct jednu nejdůležitější věc, kterou mi do života přinesl pes, pak jsou to právě moji přátelé.

 

Jak jsem vybrala jednotlivá témata?

První pomoc

Sama jsem absolvovala seminář první pomoc pro psa, sama jsem se dostala do situace, kdy jsem musela akutně řešit problém vlastního psa a sama jsem řešila, co zabalit Dádě do lékárničky, když jsme jeli do Chorvatska. Možná vám to přijde jako zbytečnost, ale jsem přesvědčená, že aspoň základní povědomí o první pomoci, na koho se obrátit a jakou výbavu lékarničky zvolit bychom měli mít všichni a to nejen pro nás lidi, ale i pro naše pejsky.

 

Agresivita

Chtěla jsem téma, které bude souviset s výcvikem a říkala jsem si, jestli by zrovna tohle někoho zajímalo. Obecných seminářů o výcviku je dostupných celkem dost, problém s agresivitou si ale spousta z nás nechce přiznat, protože “Beník přece jen trochu zavrčel když jsem mu chtěla sebrat kostičku” a “Dášenka vytrhla té druhé psici jen pár chlupů, takže o nic nejde”. Jak ale uspokojit základní potřeby svého psa tak, abychom se podobným problémům pokud možno úplně vyvarovali? Jak se zachovat, když už se něco z toho děje? A jak se zachovat, když se svým bezproblémovým psem potkáme nějakého “potížistu”? Myslím, že tohle aspoň jednou za naší pejskařskou kariéru zažil každý z nás.

 

Společné soužití – kde jsou limity nás i psa, jak vybalancovat aktivitu a odpočinek

Pavlu, které bude tuhle část přednášet už jsem potkala před delší dobou úplnou náhodou a byla to přesně ta situace, kdy cítíte, jak je daný člověk naladěný uplně na vaší vlnu, jak kouká na věci tak nějak jinak, jaký má přesah a máte chuť poznat ho víc. Předaly jsme si na sebe kontakt, pak jsem o ní vyprávěla kamarádce a ta mi povídá – ježiš, to je TA Pavla, moje bývalá spolužačka a nynější trenérka agility. Nějakou dobu se nedělo nic a pak mě kamarádka vytáhla na její seminář pro lidi, je to totiž i koučka. Ani jsem se neptala, jaké to bude téma, prostě jsem věděla, že si určitě odnesu něco zajímavého. Taky že jo. A právě proto mi přišla na mysl, když jsem hledala řečníka na takové trochu ezo téma, nebo jak bych to řekla. Čím dál častěji se totiž zamýšlím nad tím, jak psi reagují na naše rozpoložení, jak můžou jejich nemoci souviset s námi samotnými, jak ten společný vztah vylepšit, co nám můžou předat pro náš osobní rozvoj a jestli je ta honba za titulama z výstav a pohárama ze zkoušek fakt tak důležitá.

Foto: Hana Dolejšová

 

Jak podpořit svoji fitness na procházkách se psem

Už je to určitě 5 let, co jsem se přihlásila na kurz sebeobrany, ač jsem předtím nikdy nebyla ani běhat, natož na nějakém cvičení. Na jedné z lekcí jsem poznala Lukáše – prý trenér boxu, co se nedávno vrátil z Anglie, kde trénoval úspěšné boxery a pomáhal dalším různým lidem udržet se v kondici. Hned po první hodině jsem poznala, že tohle není ten trenér rychlokvaška, který si udělal někde měsíční fitness kurz a teď radí jak udělat z břicha pekáč buchet snadno a rychle. On totiž na téma kondice a fitness pohlíží z  velké perspektivy, pořád se vzdělává, posunuje, zkoumá, předává, inspiruje. No prostě už k němu s partou přátel chodíme cvičit už několik let a stále nám má co předat, často se po cvičení zaseknem při nějaké debatě a vždycky je to fakt zajímavé. A víte co je super, že právě z procházek se psem, které jsou už tak pro naší kondici hodně důležité, můžeme vytřískat ještě víc, že se můžeme naučit aspoň pět cviků, které provedeme kdykoliv a kdekoliv a posunou nás zase o trochu dál. A já si myslím, že o to prostě nemůžete přijít!

BARFování

Tady to vezmem pokud možno stručně – na barfování mi přichází asi milion dotazů. Sice krmím masem už asi 8 let, ale nejsem výživář a domnívám se, že každý, kdo chce svého psa krmit masem by si o tom měl něco zjistit a trošku se v tomhle tématu vzdělat od odborníka. Proto jsem v začátcích načetla knížky a šla i na seminář Pavlíny Vazdové. Je to strašně fajn ženská, zootechnička a opravdová výživová poradkyně, která k tomuhle tématu má rozhodně co říct a já se moc těším, že se od základů barfování posuneme trochu dál, k otázkám, jak poznat kvalitní zdroj masa, na co dávat pozor, jaká to má rizika a výhody a jak upravit krmnou dávku psovi, který má specifické potřeby. Krmení je základ a tak na našem dni určitě nesmí chybět :-).

 

Workshopy

Né že bych byla nějaký diy guru, ale občas tvořím ráda a spousta věcí je jednodušších, než se zdá. Takže jsem vybrala hned tři věci, které se můžete na workshopu naučit. Látkové přetahovadlo je jedna z nejoblíbenějších hraček všech mých pejsků, navíc při jeho výrobě zužitkujete látky, které by byly jinak na vyhození. Přírodní odpuzovač si můžete taky vyrobit sami doma a co víte, třeba váš pejsek vůbec chemii nepotřebuje a vystačíte si s přírodním řešením. Poslední workshop se bude týkat focení – aspoň jednou za čas si totiž každý znás chce svého pejska vyfotit, aspoň na mobil. Profi fotografa z vás neuděláme, ale řekneme vám, jak se dá foťák nastavit jinak než na auto, abyste měli hezčí fotku, z jakého úhlu je pejska dobré fotit a doporučíme hned několik vychytaných aplikací, díky kterým si tu fotku budete moct trochu upravit. A kdoví, třeba vás to chytne, pořídíte si foťák a najdete nového koníčka.

Prostor

Říkala jsem si, tak to uděláme na nějaký základce, třídy sice možná budou trochu smrdět, židle možná budou trochu malý a nepohodlný a školnice bude nadávat, že jsme se zdrželi o půl hodiny dýl, ale zas to bude levnější! Tady zasáhl zase Jirka – říká mi, běž se podívat do toho Hubu, prostor dělá hrozně moc, krásný místo, dostupný MHD, s bezproblémovým parkováním a milýma lidma fakt stojí za to! Řekla jsem si, že je určitě mimo a šla se podívat na na jinej prostor, ze kterýho jsem vůbec neměla dobrý pocit. Pak do mě šil ještě jednou a domluvila jsem si teda schůzku v Hubu. Přišla jsem tam, podala si ruku s Terez – sympaťačkou, která má pronájmy prostorů v Hubu na starosti a už to bylo – věděla jsem, že jinde to prostě nechci! Že jestli tenhle prostor, který přes týden slouží jako sdílené kanceláře ještě neznáte, prostě ho poznat musíte, že se nám tam určitě bude všem náramně líbit a že prostředí dělá fakt hodně. A tak to bude v Impact Hubu na Smíchově.

 

Jídlo

Uplně upřimně, objednat gumový “káefko”, který vás zaplácne, bude stát pár korun a kuřátku, co už to má za sebou stejně život na biofarmu zpětně nezměníte, by bylo mnohem jednodušší. A nebo nechat vás o hladu, ať si to vyřešíte sami, to by bylo uplně nejjednodušší! Jenže já se znám 😀 a vím, že spousta z vás je jako já. Na sváču s sebou už ráno nebude hlad, tak se na to vyprdnete úplně, nebo vyběhnete o přestávce místo workshopu vedle do sámošky pro housku a točeňák. A pak si půjdete poslechnout přednášku, jak je dobrý jídlo pro naše psy důležitý a jak se na procházce se psem zbavit nadbytečnejch kil. No a to by teda vůbec nedávalo smysl – takže žádný takový – o občerstvení v průběhu dne se nám postará sympaťák Libor s CATERINC, díky kterému možná zjistíme, že jíst vegansky nemusí být vůbec nuda a šeď, že kila plastových obalů na každé svačině nejsou nutnost a že to třeba budete chtít zkoušet víc a častěji, jíst udržitelně, s rozmyslem, s větším ohledem na planetu a zvířata. Malé občerstvení v průběhu dne je tedy zajištěné a pokud chcete i oběd, kupte si VIP vstupenku, se kterou ho budete mít v ceně a celý den tak pro vás bude úplně bez starostí.

Vstup se psem

Tady mě asi poženete, ale pejsky nechte doma. Představa, že všichni vezmem svoje chlupáče s sebou mi dělá osypky. I když si totiž člověk stokrát říká, že si pes určitě lehne a nebude se o něj muset starat, nikdy to tak ve finále není. A proto bude lepší, když se o chlupáče ten jeden den postará někdo jiný a vy se budete moct soustředit jen na to čerpání znalostí, vědomostí a pokec s novými kamarády. Krom toho, s tolika pejsky bychom se ani do Hubu nevešli :D.

Závěrem bych chtěla říct, že jakákoliv akce se určitě neobejde bez nějaké mouchy, zas tak naivní nejsem. Věřím ale tomu, že si užijeme parádní společný den a všichni se posuneme zas o kus dál. Proto je mottem téhle akce následující věta:

“Tvůj pes je šance pro tebe.”

Všechny informace o akci najdete na www.pejskarium.cz/konference a všechny dotazy, na které jste nedostali odpověď moc ráda zodpovím. Sledovat můžete taky událost na Facebooku, kde se dozvíte nejnovější info. A jestli třeba pracujete pro firmu, která by se na přípravě a “skvělosti” Pejskárium konference chtěla podílet a přinést do ní ještě další rozměr, budu ráda, když se mi ozvete do mailu. Dobrých parťáků totiž nikdy není dost! :-).

Na všechny se moc těším už 2.3.2019 v Praze.

 

Terka

P.S. Vím, že to většinou nikoho nezajímá, ale fakt děkuji všem, kteří se už teď na tomhle všem podíleli – Jirkovi za krásnou webovku a nejlepší rady, posedlicím za všechny konzultace, fotky a pomoc a přednášejícím za odvahu jít do toho se mnou 🙂

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.