Psi mají v našem životě velký význam, pro někoho z nás jsou velkou radostí, podporou, důvodem, proč každé ráno vstát z postele a jít aspoň na chvíli na čerstvý vzduch. Zároveň s nimi ale zažíváme situace a události, které mohou mít i negativní dopad na naši psychiku. Jak souvisí psychika člověka s vlastnictvím psa. Je návštěva psychoterapeuta ve společnosti stále spíše tabu nebo něco, co má stále lepší obraz? A jak poznat, že se nacházím v situaci, kdy by mi psychoterapie mohla pomoci?  Tématem dnešní epizody jsou psi a naše psychika a pozvání do podcastu přijala psychoterapeutka Kristýna Kinkalová. 

V podcastu zmiňujeme:

Kristýny web

skupinovou terapii

projekt Hodný pes

web, kde se dají vyhledávat ověření terapeuti dle krajů

knihy autora Irvina D. Yaloma

– podcast Diagnóza F

– podcast Balanc

– podcast Pochlap se

– podcast Moje terapie

– podcast Hrana

– podcast Sádlo

 

 

Pokud máte i vy tipy na zajímavé knihy, podcasty, atd, budu moc ráda za jejich sdílení v komentáři 💓⁣

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

 

Chcete si poslechnout i bonusovou část tohoto podcastu? Přidejte se do Pejskárium fanklubu na Herohero! To je česká platforma, díky které můžete v ceně jednoho kafíčka měsíčně podpořit moji tvorbu a vznik dalších dílů tohoto podcastu. Na oplátku dostanete vstup do kompletního archivu bonusových materiálů a spoustu dalších výhod :-).

 

Podcast můžete v aplikaci Apple podcasts během pár vteřin ohodnotit a dát mi tak zpětnou vazbu, zda se vám rozhovory líbí.

Za střih a úpravu podcastu děkuji Terezce, která stojí za projektem “Kreativní brejloun”,  její krásné psí ilustrace najdete na Instagramu.

Jestli vás zajímá víc podobných příspěvků, článků a tipů do života se psem, budu se na vás těšit na Instagramu!

3 Replies to “Psychika pejskařů – Kristýna Kinkalová

  1. Zdravím,
    už pár let pravidělně poslouchám všechny Vaše podcasty a jsou super, akorát u tohoto mě velmi zamrzela prezentace psů coby přípravky na dítě. Bohužel tyhle “přípravky” pak často končí po narození dítěte v útulcích nebo u známých v nových domovech, protože dítě najednou zabere veškerý čas a na psa, který neudělal vůbec nic špatného a své pány miloval, ten čas najednou není. A asi ani ta láska… A i v případech, že pes zůstane, kvalita péče o něj se zhorší, třeba najednou nesmí do postele nebo znám i případy, kdy pes musel z domu na zahradu – jen kvůli dítěti. Proto si myslím, že mnohem lepší je pořídit si psa až po dětěch, až když člověk bude mít jistotu, že péči o něj zvládne a nezkazí mu svou nezodpovědností život. Vím, o čem mluvím – adoptovala jsem už pár takových psíků, kteří museli z “rodinných důvodů” pryč třeba i v pěti nebo deseti letech! a i když si u mne polepšili, poznamenalo je to na zbytek života. A to si žádný pes opravdu nezaslouží.

    1. Krásný den, Diano, moc děkuji za váš komentář. Naprosto rozumím tomuhle úhlu pohledu a mrzí mě, že to takhle vyznělo, protože myšlenka “pořiďte si psa, je to super trénink na dítě” tam rozhodně nebyla. Ty naše úvahy aspoň z mé strany směřovaly spíš k tomu, co mají tyhle dvě “etapy” společného nebo v čem se to může prolínat. Ono bohužel asi není reálné to vždy vystihnout tak, aby to bylo všeobecně pochopeno tak, jak se nám to honí v hlavách, ale věřím, že v rámci všech mých kanálů je vidět moje snaha co nejvíc to pejskaření ukazovat v reaálných barvách, apelovat na zodpovědný výběr a následně i péči o psa, potažmo přípravu na příchod miminka do domácnosti.

  2. Super rozhovor a myslenky v nem. Na spoustu jsem jich chtela reagovat a neco prihodit, ale kratkodoba pamet mi to nedovoluje :)) Mne teda muj pes poodkryl spousty nezpracovanych temat, ktery jsem si myslela, ze mam vyreseny, ale bylo to jen zahrabany pod koberec…a asi nadesel cas se tomu zacit venovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.